0 1 2 3 4 5 6 7

Zajęcia MCHE z języka angielskiego

Wszystkie grupy spotykają się na zajęciach on-line w sobotę 18 listopada w godzinach 9:50-11:30 w sali 12.

II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"


9 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"  Regulaminowego otwarcia koperty z arkuszami konkursowymi dokonał Pan Andrzej Cyz Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie wraz z Panią Dyrektor Jolantą Kruk, którzy życzyli uczestnikom połamania piór i awansu do etapu wojewódzkiego.


Konkurs, organizowany jest przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.


Uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu !!!

 

 

 

Czytaj więcej...

Szkolni mistrzowie szachownicy

We wtorek rozegrano w naszej szkole zawody szachowe. Na dystansie 7 rund, z kompletem punktów znalazła się Weronika Łęczek, Ola Augustyn oraz Piotr Makarewicz. Tuż za nimi uplasował się Filip Skipioł.
 

To właśnie ta czwórka będzie reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych w najbliższy poniedziałek.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

Wycieczka klas III g i III f do Warszawy

W dniach 26-27 października uczniowie klasy III G oraz III F wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Do stolicy dotarliśmy w godzinach porannych. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta. Podczas przemarszu, Pani przewodnik opowiadała o ważniejszych zabytkach. Zobaczyliśmy m.in. Kolumnę Zygmunta III Wazy, która znajduje się na placu Zamkowym, pomnik Syrenki, który należy do najbardziej rozpoznawalnych ze wszystkich warszawskich pomników i często uważany za jeden z symboli miasta, pomnik Małego Powstańca. Następnie odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Ku naszemu szczęściu, mogliśmy zobaczyć jak wygląda zmiana warty pilnujących grobu żołnierzy.

Czytaj więcej...

Karolina Klimek stypendystką Prezesa Rady Ministrów

W ostatnią środę w Krakowskim Kuratorium odbyło się wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica Karolina Klimek z klasy 2b. Serdecznie gratulujemy!!!!!

Czytaj więcej...

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja