0 1 2 3 4 5 6 7

"Zamiast jesziwy"

Nie zwalnia tempa Muzeum Bocheńskie prezentując historię naszej szkoły na dwustulecie jej powstania. W ramach Spotkań Czwartkowych ostatni wykład "Zamiast jesziwy" poświęcony był żydowskim uczniom naszej szkoły. Wygłosiła go znakomita specjalistka dr Iwona Zawidzka. Mogliśmy dowiedzieć się mnóstwa interesujących rzeczy na temat funkcjonowania naszej szkoły w czasach gdy mieszkająca w Bochni społeczność żydowska była istotnym elementem pejzażu naszego miasta. Poznaliśmy niezwykłe, niestety najczęściej dramatyczne losy, żydowskich uczniów naszego liceum w czasach II wojny światowej. Wykład znakomicie uzupełnił słuchaczom wiedzę o dwustuletnich dziejach naszej szkoły.

 

 

Instead of Yeshiva

The museum in Bochnia organized yet another Thursday meeting connected with the history of our school.  This lecture was entitled „Instead of Yeshiva” and dealt with Jewish students of our school. It was prepared by Iwona Zawidzka, PhD and presented the stories of the old times when there were still many Jewish inhabitants in Bochnia. It was an interesting lesson for all the participants.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja