0 1 2 3 4 5 6 7

Nasz absolwent pracownikiem CERN-u

Pan Łukasz Łacny pracownik naukowy PK prowadzący badania w CERN-ie na spotkaniu z młodzieżą klas: 1b, 2a, 2b, 3a i 3b naszej szkoły.

„Fizyka, jak się okazuje, zna odpowiedzi na wszystko niczym zrzędliwy krewny.”
                                                                                                                     ~ Woody Allen

 

Czytaj więcej...

Z I Liceum do Kurii Polowej Wojska Polskiego

 

Tak w dużym skrócie wyglądała droga życiowa naszego kolejnego gościa z cyklu spotkań „Z I Liceum w świat”. Był nim ksiądz pułkownik Zbigniew Kępa, na co dzień pracujący w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Wysłuchaliśmy opowieści o drodze, która rozpoczęła się w klasie matematycznej naszej szkoły. O dziwnych czasach, gdy trzeba było się tłumaczyć z wyboru kierunku studiów, w przypadku naszego gościa z wyboru seminarium duchownego w Tarnowie.

Czytaj więcej...

Z I Liceum do Republiki Środkowoafrykańskiej

 

Co roku do naszej szkoły powracają absolwenci, którzy trafili w bardzo czasami odległe miejsca. Z cała pewnością do takich należy ks. Michał Rachwalski pracujący diecezji Bangui w Republice Środkowoafrykańskiej. Jego opowieść o codziennym życiu misjonarza w tym egzotycznym kraju pokazała uczniom naszej szkoły zupełnie inny świat, tak jeśli idzie o warunki życia, jak i o mentalność mieszkańców. Wielu zaskoczyła np. informacjami, że w republice Środkowoafrykańskiej trudno spotkać małpy, bo mieszkańcy wszystkie już dawno zjedli. O tym, że coś co w Europie traktujemy jako oczywistą oczywistość np. używanie elektryczności dla wielu jest szczytem luksusu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Panem Michałem Kortą

W minioną środę mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole znanego fotografa, germanistę, jednego z absolwentów I LO, Pana Michała Kortę. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Z I Liceum w świat…". Uczestniczyły w nim  klasy 3f oraz 1a.

Czytaj więcej...

Lekko Stronniczy z I Liceum w świat

W ostatni piątek w ramach cyklu spotkań z absolwentami naszej szkoły gościliśmy znanego blogera Karola Paciorka. Jest on postacią szalenie popularną, chętnych do udziału w tym wydarzeniu nie brakowało. Na spotkanie zaproszono sześć klas. Bardzo wielu uważało, że tylko sześć klas. Uczestnicy mogli się dowiedzieć przede wszystkim jak powstają kolejne setki odcinków niezwykle popularnego bloga. Nie brakło także wspomnień gościa z nauki w naszej szkole. Była okazja do zdobycia autografu i oczywiście zrobienia selfie z .... Karolem Paciorkiem. Ustawiła się dłuuuuga kolejka, zwłaszcza .... fanek.

 

 

„Slightly biased”

Last Friday our school was visited by Karol Paciorek, who is a famous video blogger and also a former student of our school. Six classes took part in the meeting but there were a lot more who wanted to be there too. Karol told the audience how the episodes of his videoblog are made and also about his time in our school. There was an opportunity to get an autograph and to take a selfie with the famous video blogger. Unsurprisingly, there was a long queue consisting mainly of female fans.

 

Czytaj więcej...

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja